Jak przebiega proces współpracy z architektem?
Osobiście poprowadzę Was krok po kroku.

Krok 1: Poznajmy się

Po podpisaniu umowy o współpracy chcę jak najlepiej poznać Inwestora, aby projekt stanowił odzwierciedlenie jego oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych. Temu służy długa rozmowa, poznanie potrzeb, oczekiwań, wymiana inspiracji i pomysłów. Na tej bazie już zacznę budować pomysł na wnętrze.

Krok 2: INWENTARYZACJA

Zanim przystąpię do projektowania chcę dokładnie poznać stan wyjściowy, a więc z bliska przyjrzeć się przestrzeni, która będzie przedmiotem projektu. Zdemaskuję jej słabości, ale i zwrócę uwagę na główne walory.

Krok 3: KONCEPCJA WNĘTRZA

Na tym etapie pokazuję pierwsze efekty mojej pracy projektowej. Prezentuję Inwestorowi trzy różne koncepcje jego wnętrza wraz poglądowymi zdjęciami ilustrującymi efekt końcowy aranżacji. Wspólnie wybieramy koncepcję nad którą będziemy dalej pracować.

Krok 4: PROJEKTY BRANŻOWE

Projektuję elektrykę i hydraulikę, a następnie przygotowuję szczegółowe dyspozycje dla ekip wykonawczych zanim przystąpią do prac remontowych. Pozwala to na pełną kontrolę nad realizacją projektu i daje gwarancję wykonania instalacji zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

Krok 5: HARMONOGRAM PRAC

Opracowuję szczegółowy plan prac związanych z aranżacją i zarządzam logistyką projektu. Wielokrotnie przechodziłam przez ten proces, więc doskonale wiem jak poukładać poszczególne elementy, żeby projektowanie przebiegało płynnie i wolne było od błędów i problemów

Krok 6: KOSZTORYS

Po wyborze materiałów i produktów przygotowuję całościowy kosztorys projektu. Dla komfortu Inwestora obejmuje on alternatywne pod względem kosztowym propozycje. Dzięki temu finalny budżet będzie idealnie dostosowany do oczekiwań Klienta.

Krok 7: USTALAMY SZCZEGÓŁY

Na tym etapie doprecyzowujemy wizję wnętrza i ubieramy ją w konkretne materiały wykończeniowe, meble, oświetlenie, tekstylia i dekoracje. Osobiście prezentuję Inwestorowi moje propozycje. Wspólnie w projektowanym wnętrzu pracujemy ze wzornikami i próbkami produktów w poszukiwaniu idealnych rozwiązań. Szanując czas Inwestora większość proponowanych materiałów mam ze sobą podczas spotkań służących omówieniu prac projektowych.

Krok 8: WIZUALIZACJE

To odpowiedni moment na przygotowanie i przekazanie Inwestorowi realistycznych wizualizacji, które wiernie oddadzą, jak będzie wyglądać finalne wnętrze. Na ich podstawie Klient może utwierdzić się w przekonaniu, że wybory były słuszne lub dokonać delikatnych modyfikacji w projekcie.

Krok 9: ZAMÓWIENIA

W imieniu Inwestora zamawiam wybrane produkty i materiały. Osobiście pilnuję tematu zaliczek , terminów dostaw i montaży, tak aby w całości odciążyć Klienta w tym zakresie.

Krok 10: NADZÓR AUTORSKI

Sprawuję kompleksowy nadzór na realizacją od momentu rozpoczęcia prac wykonawczych. Osobiście rozwiązuje wszelkie bieżące kwestie związane z przebiegiem remontu, przygotowuję rysunki techniczne dla ekip wykonawczych i wydaję im instrukcje dotyczące poszczególnych zadań. Uczestniczę we wszystkich montażach. Bezpośrednio na inwestycji monitoruję postęp prac.

Krok 11: CONCIERGE /opcja dodatkowa/

Na życzenie Klienta pełnię funkcję concierge’a wnętrzarskiego, którego zadania wykraczają poza sferę stricte projektową. Mogę skoordynować kwestię zatrudnienia personelu do obsługi domu, stylizacji przestrzeni na potrzeby uroczystości czy pełnić funkcję doradcy przy okazji zakupu lub sprzedaży przez Klienta nieruchomości.

Krok 12: WIELKI FINAŁ

Długi, ale pasjonujący czas projektowania wnętrza i jego realizacji dobiegł końca. Wspólnie z Inwestorem oglądamy finalny efekt, a w związku z formalnym końcem współpracy mam dla Klienta miłą niespodziankę.

Zapraszam do współpracy.

Powrót